Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş.

Menu

Kütüphane

detay

20
15

AIPPI 2015 - Rio de Janeiro Dünya Fikri Mülkiyet Kongresi

Yeni adıyla AIPPI WORLD CONGRESS bu yıl 10-14 Ekim 2015 tarihleri arasında Brezilya’da Rio de Janeiro’da gerçekleşiyor. Kongre’ye Deriş Avukatlık Ortaklığı’ndan Kerim Yardımcı ile Deriş Marka ve Patent Acentalığı A.Ş’den Nazlı Korkut katılıyor. Bu yıl 80 ülkeden 1500’den fazla fikri mülkiyet duayeninin katıldığı Kongre’de; Nazlı Korkut PCT Komitesinde yer alırken, AIPPI Kongrelerinin her zaman en çekişmeli ve heyecanlı bölümü olan WQ’lar ise AIPPI Türkiye, Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Kerim Yardımcı ve Nazlı Korkut tarafından takip edilecek. Bu yılın çalışma soruları (WQ) ise şöyle:

 - Q244: Inventorship of multinational inventions,

 - Q245: Taking unfair advantage of trademarks: parasitism and free riding,

 - Q246: Exceptions and limitations to copyright protection for libraries, archives and educational and research institutions,

 - Q247: Trade secrets: overlap with restraint of trade, aspects of enforcement 

 Diğer panel ve geleneksel Pharma Session programına baktığımızda ise “Personalized Medicine / Kişisellştirilmiş Tıp”, “ Technology transfer: public versus private interests / Teknoloji Transferi: kamu yararı karşısında kişisel yarar”, “Green technology: a changing climate for IP rights / Yeşil Teknoloji: fikri mülkiyet haklarında iklim değişimi”, “Non-traditional marks: sounds like a mark, smells like a mark… / Geleneksel-olmayan markalar: marka olarak ses, marka olarak koku…”, “Mediation in IP cases: expedient or coercive? / Fikri Mülkiyet dosyalarında Arabuluculuk” gibi dikkat çekici başlıklar olduğunu görüyoruz.