Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş.

Menu

Kütüphane

detay

20
14

GREAT Festival of Creativity

GREAT Festivali (GREAT Festival of Creativity) 20-22 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenlendi.

Festival, yaratıcılığın ön planda olduğu Moda, tekstil, tasarım, mimarlık, lüks, teknoloji ve inovasyon, yiyecek-içecek, eğitim ve sağlık gibi sektörlerde Birleşik Krallık’ın en girişimci ve ilham verici projelerini, dünyaca ünlü isimlerin de katılımıyla İstanbul The Seed’de gerçekleştirdi.

Festival aynı zamanda, düzenlenen panel ve oturumlarda konuklara dünyaca ünlü konuşmacıları izleme ve onlarla tanışıp fikir alışverişinde bulunma imkanı sağladı. İstanbul’a gelen konuklar arasındaki ünlü isimlerden biriyse İngiliz modacı Mary Katrantzou. “Yaratıcılık ve İşbirliği” başlıklı panele katılan, desenlerle en iyi oynayan tasarımcılardan Katrantzou, işbirliğinin yaratıcılık sürecine olan katkısına ilişkin görüş ve deneyimlerini paylaştı.

Festivalde moda severlerin dikkatini çeken bir başka çalışma da De Montfort Üniversitesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen “Konsept’ten Yaratım’a” başlıklı etkinlik oldu. Burada öğrenciler, lüks bir ayakkabının ortaya çıkma süreçlerini sergileyen çizim, prototip üretimi ve son üretim etaplarından oluşan bir çalışma gerçekleştirdi. Festivale Deriş Patent ve Marka Acentalığı’nı temsilen Nazlı Korkut katılmıştır.