Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş.

Menu

Kütüphane

detay

20
13

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü (BUIK) Girişimcilik Yarışması 2013

BUIK Enterprize

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, 60. yılında genç girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirebilmesi için fırsatlar sağlayan Türkiye çapında bir girişimcilik yarışması düzenlemektedir.

Yarışma boyunca çeşitli eğitimlerden ve mentorluk desteğinden yararlanacak gruplar arasından dereceye girecek olanlar, 75 bin TL'lik maddi ödülün yanı sıra melek yatırımcılar tarafından projelerinin hayata geçmesi noktasında yatırım alma şansına sahip olacak.

DenizBank, E tohum ve SAP ana sponsorluğunda gerçekleşecek Enter Prize- Girişimcilik Yarışmasına Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş. özel şirket sponsorluğu kategorisinde destek vermektedir. 28 Ekim’den itibaren Türkiye’nin dört bir yanından lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencilerin her alandaki iş fikirlerinin başvuru alımına başlıyor. Son tarih 1 Aralık.

Başvuruların www.facebook.com/ideAlem platformundaki uygulamadan alınmasının ardından yapılacak değerlendirmeye göre seçilen 50 grup, 20-21 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan Girişimcilik Zirvesi’ne katılmaya hak kazanacak.

Zirve kapsamında; uygulamalı girişimcilik, iş modeli ve planı oluşturma, finansal yönetim, iş, fikri mülkiyet hukuku, etkili sunum teknikleri ve pazarlama stratejileri gibi her girişimcinin sahip olması gereken temel eğitimlerden geçecek gruplar bu aşamanın ardından 6 haftalık özel mentor desteğine sahip olacak.

Bu yarışma kapsamında 21 Aralık 2013 tarihinde Deriş Yönetim Kurulu Üyesi,Avukat Kerim Yardımcı ve Patent Vekili Nazlı Korkut ”Patent ve Tasarımlarda Yenilik” başlıklı bir sunum yapacaklardır.