Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş.

Menu

Kütüphane

detay

20
15

Deriş, 2015 yılının ‘Altın Firma’sı seçildi

Deriş Avukatlık Ortaklığı, dünyanın önde gelen marka hukuku yayını ‘World Trademark Review’ tarafından 2015 yılı ‘Dünyanın Önde Gelen Marka Profesyonelleri’ sıralamasında Türkiye’de birinciliğe layık görülüp Gold Firm (Altın Firma) olarak seçilmiştir. Yayında ayrıca bireysel kategorilerde en başarılı isimler olarak şirketin ortaklarından M.N. Aydın Deriş, Kerim Yardımcı ve Okan Çan seçilmiştir.

Dünyanın 70 ülkesinden binlerce katılımcı

World Trademark Review ‘Dünyanın Önde Gelen Marka Profesyonelleri’ sıralamasını, 70 civarındaki ülkede binlerce meslektaşımızla, telefon, faks, e-posta yoluyla veya yüz yüze yapılan görüşmeler sonucunda elde edilen yanıtlara dayanan uzun bir incelemenin ardından belirlemektedir. Deriş Avukatlık Ortaklığı adına bu ödülü almaktan gurur duyar ve bu vesile ile dünya çapındaki müvekkillerimiz ile meslektaşlarımıza bu yöndeki değerli oyları ve takdirleri için teşekkür ederiz.

Deriş yöneticilerine büyük övgü

World Trademark Review’a ait yayında, Deriş Avukatlık Oraklığı’nın takip sürecindeki yetkinliğinin şüphe götürmez olduğu ve ihtilaf çözümlerinde de benzer başarılara imza atarak hukuk davalarında da yükseldiğinin altı çizilmiştir. Grubun uluslararası konferanslarda büyük önem arz eden katkılar sunduğu ve çok uluslu büyük şirketlerin taleplerini nasıl karşılayacağını iyi bildiği de belirtilmiştir.  Avukat, Patent ve Marka Vekili, Okan Çan, özellikle hukuk davalarındaki deneyimi ve yeteneği ile şirketin kilit adamı olarak nitelendirilmiş koruma ve uygulama sorunlarını her açıdan anladığı vurgulanmıştır. Şirketimiz ortaklarından Kerim Yardımcı’nın, işletme becerilerinin de altı çizilerek, müvekkiller ile yakından ilgilendiği ve Fikri Mülkiyet Hakları konusunda hem yurt içinde hem de yurt dışında stratejik açıdan zekice tavsiyelerde bulunduğu belirtilmiştir. “Olağanüstü bilge” olarak nitelendirilen M.N. Aydın Deriş ise Türkiye’deki Fikri Mülkiyet Haklarının kurucusu olarak tanımlanmıştır. Aydın Deriş’in Fransızca, İngilizce, İtalyanca ve Almanca dillerinde yetenekli bir dilbilimci olduğu ve birçok Avrupalı marka sahibine sağgörülü hukuki danışmanlık verdiği de belirtilmiştir.